שיווק באינטרנט

   

 

שיווק באינטרנט

 

איך הפך הצירוף "שיווק באינטרנט" לאחד מצירופי הקסם של עולם הפרסום? פשוט מאוד, שיווק באינטרנט הוא הכלי השיווקי הנגיש ביותר, הזול ביותר והאפקטיבי ביותר עבור כל חברה וארגון כיום.שיווק באינטרנט מאפשר העברת מסרים שיווקיים ואף מכירתיים בצורה ממוקדת, ישירה ואפילו מיידית.

 

בעוד חברות גדולות אשר לרשותן עומד תקציב פרסום מכובד יכולות לבחור לעצמן את המדיות הפרסומיות הרלוונטיות עבורן כגון - פרסום באמצעות שלטי חוצות, פרסומות בטלוויזיה, מודעות עיתונים ועוד, כאשר מדובר על חברות בסדר גודל קטן או בינוני ובעיקר כאשר מדובר על חברותחדשות אשר עדיין אינם מגלגלות רווחים - השאיפה להתמודד עם אתגרי השיווק והפרסום בעלויות הנמוכות ביותר ובפרק הזמן הקצוב ביותר היא שאיפה עקרית. לכן, מאמר זה מציע את דרכי הפעולה העיקריות של שיווק באינטרנט בעלויות מינימליות ובפרק זמן מינימלי.

 

שיווק באינטרנט - הפצת מידע בערוצי התוכן:

שיווק באינטרנט מתאפשר כיום באמצעות היכולת של כל אחד להעביר תכנים באינטרנט או כפי שקוראים לכך במונח המקצועי "להציף" נושאים. אתרי אינטרנט בנויים על הקונספט של השגת תכנים בחינם כלומר אין כמעט כתבים ותחקירנים אשר עובדים בכדי להפיק תכנים יחודיים. מנהלי אתרים שואפים להעלות כמה שיותר תכנים חדשים, חדשותיים, מקצועיים ואטרקטיביים באתר תוך מינימום השקעה. לכן, כאשר אתם שולחים אליהם חומרים שלכם, חומרים שיווקיים של החברה והם מעדכנים אותם או חלקים מהם עם קרדיט, זה בעצמם שיווק באינטרנט בחינם! החוכמה היא לדעת למי להעביר, אילו חומרים להעביר ומתי להעביר מה. זו עבודה של קשרי עיתונות או יחסי ציבור ברמה הכי בסיסית.


שיווק באינטרנט - פרסום מעל הקו:

כאשר מדובר על שיווק באינטרנט "מעל הקו" מדובר כבר על המודל הפרסומי המסורתי של רכישת שטחי פרסום. כלומר, ניתן לרכוש שטח של באנר או סטריף צדדי באתר אינטרנט בו גולשים קהל יעד שנראה רלוונטי עבור המוצר או השירות של החברה שלכם ולכן משתלם לכם לנהל איתם משא ומתן. שיווק באינטרנט באמצעות שטחי פרסום הוא מהלך נכון בעיקר כאשר מדובר על שיווק באינטרנט שנועד להוביל למכירה. כלומר כאשר תמורת הכסף שאתם משלמים עבור הפרסום אתם יכולים להרוויח ישירות. הדרך ליצור מודל זה היא בניית באנר אטרקטיבי אשר מוביל למיני סייט או לעמוד נחיתה דרכו אפשר ישירות להרשם לשירות או להזמין את המוצר ולבצע רכישה ו/או התחייבות.


שיוק באינטרנט - הפיכת אתר בית לפלטפורמה שיווקית מרכזית:

שיווק באינטרנט חייב להתחיל בבית וכאשר אומרים בית - כמובן שמתכוונים לאתר הבית של החברה. שיווק באינטרנט מתחיל באתר הבית של החברה בו הגולשים יכולים לקבל את כל האינפורמציה ובעיקר להחשף לתכנים שיווקיים אטרקטיביים, יחודיים ושכנועים. אם אתר הבית לא נראה מרשים, הן ברמה העיצובית ו/או ברמת התכנים, זה בדיוק הזמן לשפר את המראה שלו1 שיווק באינטרנט אינו שונה מערוצי השיווק האחרים במובן הזה שאנשים בוחרים בעיניים. ככל שמוצר יראה יפה יותר כך סיכויי ההצלחה שלו גבוהים.